fbpx

Ajakirjas “Kõik Tööstustehnikast” ilmus artikkel Zehnder kiirgusküttelahendustest

RHCDetsembris 2021 ilmus asjalik artikkel kiirgusküttelahendustest ajakirjas “Kõik tööstustehnikast” ning lähemalt selgitas alternatiivse kütte võimalusest Zehnder Baltics müügijuht Karl Penu.

Kiirgusküttelahendused on kasutusel üle maailma paljudes tootmis- ja ärihoonetes juba enam kui 100 aastat. Sageli arvatakse, et tegemist on uudse tehnoloogiaga ega teatagi, et lagikütte ja -jahutusega on võimalik tavapäraste õhkküttelahendustega võrreldes saavutada enam kui 40% energiasäästu. Tööstus-tootmisettevõtetes on peamiselt kasutusel õhkküte soojaõhupuhurid või õhk-õhk soojuspumbad, mis on soodsad ning lihtsasti paigaldatavad, kuid vajavad pidevat hooldust ja tarbivad palju energiat. Samuti ei ole nende puhul kõige tõhusam soojusülekanne, kuna ruumides soovitud temperatuuri saavutamine nõuab rohkem kütmist. Probleeme on ka tolmu või muid lendlevaid osakesi tekitavas tootmises, kuna ventilaatorid keerutavad tolmu ruumis ringi.

Kalleid jahutuslahendusi kasutatakse aga tootmistes reeglina harva, sest enamasti pole tootmises vajalik hoida madalat temperatuuri. Selleks, et aru saada, kust tuleb energiasääst kiirgusküttega vaatame üle soojusülekandel kolm liiki: konvektsioon, soojuskiirgus ja soojusjuhtivus. Õhkkütte puhul toimub soojusülekanne konvektsiooni teel, mis tähendab, et soojendatakse ainult õhku. Kõrgete lagedega hoonete puhul tekitab see aga probleemi, sest teatavasti soe õhk tõuseb üles. Lagikütte puhul toimub soojusülekanne… Loe tervet artiklit.

Oleme siin, et aidata.

Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.