fbpx

Zehnderi jahutusega ventilatsioonisüsteem

Tervislik jahutus värske õhuga

Zehnder pakub innovaatilist lahendust, mis ühendab ventilatsioonisüsteemi aktiivse jahutusega, aidates tagada tervisliku, mugava ja energiatõhusa sisekliima aastaringselt.

Tervislik sisekliima igal aastaajal – Zehnder ComfoClime jahutusseadme abiga

Meile kõigile meeldib suvi, kuid eelistame seda nautida pigem õues kui oma koduseinte vahel. Energiatõhusalt soojustatud majad aitavad küll kaitsta keskkonda, kuid tihtipeale koguneb sellistesse hoonetesse ebamugav kuumus. Samuti on piiratud värske õhu vaba liikumine. Akende kaudu tuulutamine pakub ajutist leevendust, kuid ainult juhul, kui õues on jahedam kui toas. Samuti pääsevad avatud akna kaudu tuppa õietolm, putukad ja müra. 

Zehnder ComfoClime aitab vähendada hoonete ülekuumenemise riski. See õhk-õhk soojuspumba põhimõttel toimiv seade jahutab ja kuivatab sissepuhkeõhku, hoides tubase temperatuuri madalamal ka kuumematel suvepäevadel, eriti just hästi soojustatud kodudes. Lahendus on energiatõhus ja palju mugavam kui konditsioneerisüsteemid.

Ideaalne kooslus

Zehnder ComfoClime jahutusseadet kasutatakse koos Zehnder ComfoAir Q ventilatsiooniseadmega, tagades eluruumide vajaduspõhise jahutuse ja värske õhu juurdevoolu. Jahutusseade paigaldatakse ComfoAir Q ventilatsiooniseadme peale ning selle montaaž on teostatav mõne lihtsa sammuga. Süsteemi oluliseks osaks on ka Zehnder ComfoTube Therm soojustatud õhujaotuskanalid, mis hoiavad ära temperatuurikao õhu transpordil erinevatesse ruumidesse. 

Antud lahendus jahutab teie kodu energiatõhusalt, aidates ära hoida selle ülekuumenemist. Samuti vähendab see toas olevate saasteainete hulka ja garanteerib 100% värske, filtreeritud õhu, mis toetab teie kodust heaolu.

Lisaks, vastupidiselt suvisele jahutusele võimaldab Zehnder ComfoClime sissepuhkeõhku ka soojendada, pakkudes külmemal perioodil lisakütet ning aidates tagada aastaringselt just teie vajadustele vastava mugava temperatuuri.

ComfoAir-Q+ComfoClime

Zehnder lähtub Trias Energetica põhimõtetest

Energiavajaduse vähendamine

Hoones juba olemasolev soojus või jahedus kantakse üle värskele sissepuhkeõhule enne, kui see meie soojustatud õhujaotuskanalite kaudu eluruumidesse suunatakse. See tagab soojuse või jaheduse tõhusa taaskasutuse.

Loodusressursside kasutamine

Passiivjahutus läbi möödaviigu (bypass) süsteemi. Kui väljas on jahedam kui siseruumides, kuid toas on siiski liiga palav, rakendub passiivjahutus. Seejuures aktiveeritakse möödaviik, mis juhib jaheda õhu otse eluruumidesse ning soojustagastust ei toimu.

Energiatarbimise minimeerimine

Zehnder ComfoClime kasutab väljatõmbeõhus sisalduvat energiat täiendava kütte- või jahutusvõimsuse tagamiseks. 

Kohanduv mugavus

Jahutusseadme algoritm muudab toatemperatuuri järkjärgult, optimeerides energiakasutust ja toetades tervislikumat elukeskkonda.

Eelised võrreldes tavapäraste kliimaseadmetega

Tervislik lahendus
Zehnder pakub suuremat mugavust. Lisaks jahedamale toale on tagatud ka 100% värske, filtreeritud õhk ja ideaalne õhuniiskus, kui ventilatsiooniseade on varustatud entalpiavahetiga. Niiskuse eemaldamine suvisest sissepuhkeõhust tagab parema enesetunde. Erinevalt kliimaseadmetest on võimalik talvel niiskust taaskasutada (niiskustagastus).

Energiasääst
Zehnder ComfoClime töötab moduleerivalt. Invertertehnoloogia tagab, et seade tarbib vaid nii palju energiat, kui on tõesti vajalik soovitud temperatuuri saavutamiseks, reguleerides automaatselt ja pidevalt kompressori kiirust. Külmaaine R32 tagab soojusenergia efektiivse ja ökonoomse ülekande.

Vaikne õhuvool
Õhuvool on vaikne ning jahe õhk ei puhu otse peale. Ühtlasi jõuab jahutatud õhk korraga kõikidesse ruumidesse. 

Väga vaikne töö
Zehnder ComfoClime jahutusseade töötab väga vaikselt. Samuti puudub sellel müratekitav välisosa – kõik vajalik on juba seadmesse sisse ehitatud. 

Küttefunktsioon
Lisamugavus talvel soojuse näol: Zehnder ComfoClime võimaldab ka sissepuhkeõhku soojendada, aidates sellega kaasa küttesüsteemi tööle külmematel kuudel.

Esteetiliselt meeldiv ja ruumisäästlik
Zehnder ComfoClime paistab silma oma esteetilise välimuse ja lihtsa paigaldusviisiga ning sobitub suurepäraselt kokku ComfoAir Q ventilatsiooniseadmega. Paigaldamine on imelihtne tänu “plug & play” süsteemile.

 

Kas Zehnder ComfoClime tagab maja kogu jahutusvajaduse?

See, kas Zehnder ComfoClime jahutusseade suudab katta kogu hoone jahutusvajaduse, sõltub maja jahutuskoormusest. Üldiselt on antud lahendus piisav ruumide jahutamiseks enamuse hooajast, aga kõige kuumematel suvepäevadel võib tekkida vajadus lisajahutuse järele. Näiteks kui majas on suurte klaasakendega suur elutuba, mis on suunaga lõunasse ning puuduvad puud, päikesesirmid vms, mis päikest varjaks, võib antud ruum kuumade ilmadega siiski üle kuumeneda ning selle vältimiseks tuleks antud ruumis kasutada täiendavat jahutust. 

Kuidas ruumide jahutus toimub?

Zehnder ComfoClime’i funktsionaalsus põhineb värske õhu jätkusuutlikul kasutamisel läbi õhk-õhk soojuspumba, mis on varustatud invertertehnoloogiaga ja kasutab väga tõhusat külmaainet (R32). Seade tarbib vaid nii palju energiat, kui on hetkel vajalik.

Selles näites on välisõhu temperatuur 35 °C. Majja sisenev õhk läbib kõigepealt ventilatsiooniseadme.

Ventilatsiooniseadmes olev soojusvaheti kasutab hetke toatemperatuuri, et jahutada sissetulevat õhku temperatuurini 27 °C. Seejärel juhitakse õhk läbi jahutusseadme.

Süsteem eemaldab õhust niiskuse ja jahutab selle 15 °C-ni. Täielikult soojustatud õhujaotussüsteem tagab, et temperatuur püsib eluruumidesse suundudes peaaegu muutumatu. See hoiab ära ka kondenseerumise ja seeläbi niiskusprobleemid. Sissetulev õhk jahutab toatemperatuuri 25 °C-ni.

Zehnder-CSY-ComfoClime-Summer-1

Oluline teada

Seadme täieliku funktsionaalsuse tagamiseks on vaja seda kasutada õigeaegselt ja pidevalt, et hoida hoone mass ühtlasel temperatuuril. Süsteemi efektiivsus on suurem, kui hoone on korralikult soojustatud ja lisaks päikesekiirguse eest kaitstud, näiteks kasutades väliseid päikesesirme. Zehnderi soojustatud õhujaotussüsteem tagab, et temperatuurikadu oleks minimaalne.

Tutvu lähemalt

Olete lahendusest huvitatud? 

Võtke meiega ühendust!

Oleme siin, et aidata.

Kas teil tekkis küsimusi meie toodete või teenuste kohta? Sisestage oma andmed ja me võtame teiega peagi ühendust.