Tsentraalsed ja detsentraalsed ventilatsiooniseadmed
Zehnderi soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseadmetega loote oma kodus mugava ja tervisliku sisekliima.
Tsentraalne ventilatsioon
Tsentraalne ventilatsioonisüsteem ventileerib kogu maja ühest punktist. Õhujaotussüsteem toob värske õhu ruumidesse ning eemaldab samaaegselt seisnud, saastunud õhu. See tagab, et ruumides on alati värske õhk. Samuti kasutatakse ära majas juba olemasolevat soojust, jahedust ja niiskust, mis aitab säästa energiat.
Tsentraalsed ventilatsiooniseadmed
Kütte- ja jahutuslahendused
Detsentraalne ventilatsioon
Detsentraalne süsteem ventileerib üksikuid tubasid või väiksemaid eluruume. Ruumis juba olemasolevat soojust või jahedust ja niiskust taaskasutatakse, nii ei lähe energiat kaotsi. Õhujaotussüsteem pole vajalik, kuna ventilatsiooniseade paigaldatakse otse välisseina.
Detsentraalsed ventilatsiooniseadmed
Korduma kippuvad küsimused
Mis on erinevused tavasoojusvahetil ja niiskustagastusega soojusvahetil?
Tavasoojusvaheti tagastab ainult ilmset soojust. Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab lisaks ilmsele soojusele ka varjatud soojust ehk niiskust kuni 70%. Lisaks on niiskustagastusega soojusvaheti külmumispiir umbes 5 kraadi madalamal kui tavasoojusvahetil, seega rakendub eelkütte kalorifeer hiljem ja elektrikulud on madalamad.
Kas niiskustagastusega ventilatsiooniseadmel on vaja kondensaadi äravoolu?
Normaaltingimustel ei ole niiskustagastusega ventilatsiooniseadmel kondensaadi äravoolu vaja. Veeaur, mis tavasoojusvaheti puhul kondenseeruks, tagastatakse niiskustagastuse puhul sissepuhkeõhule.
Kui suurtele ruumidele sobivad detsentraalsed ventilatsiooniseadmed Zehnder ComfoSpot 50 ja Zehnder ComfoAir 70?
Zehnder ComfoSpot 50 ja ComfoAir 70 sobivad ruumidesse suurusega 30…35 m2. Zehnder ComfoSpot 50 on mõeldud ühe ruumi õhuvahetuse tagamiseks, aga Zehnder ComfoAir 70 saab kasutada ka kahe ruumi ventileerimiseks.
Zehnderi detsentraliseeritud ventilatsioonilahenduste brošüür