Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsioon
Soojustagastusega ventilatsioon
Niiskustagastusega ventilatsioon
Zehnderi niiskustagastusega ventilatsiooni korral on ventilatsiooniseade varustatud entalpia (ERV) soojusvahetiga, mis tagastab kuni 90% väljatõmbeõhu soojustest ning kuni 70% niiskusest. Niiskustagastusega soojusvahetid sobivad kasutamiseks just meie kliimas, kuna need võimaldavad talvel säilitada siseruumides soojuse ja niiskuse, tagades samal ajal värske õhu juurdevoolu. Suvel aga eemaldatakse sissepuhkeõhust liigne soojus ja niiskus enne, kui värske õhk tuppa jõuab. See hoiab ära liigse kuivuse talvel ja liigniiskuse suvel, tagades parima sisekliima ning energiatõhususe. Aastaringselt stabiilsem niiskuse tase toas pikendab samuti hoone konstruktsioonide ning mööbli ja parketi eluiga.
Zehnderi entalpia soojusvahetites toimib õhuvoolude vahel eraldava kihina patenteeritud polümeermembraan. See hoiab ühtlasi ära igasuguse lõhna ja saasteainete kandumise väljatõmbeõhust sissepuhkeõhule. Lisaks on soojusvaheti membraanil sisseehitatud antimikroobne tehnoloogia hallituse ja bakterite vastu. Õhu soojenemine entalpia soojusvahetis toimub ilma täiendava elektrikuluta.
Kõiki Zehnderi ventilatsiooniseadmeid on võimalik tellida niiskustagstusega soojusvahetiga. Tutvu meie ventilatsiooniseadmetega SIIN.
Mida on oluline tähele panna
Ventilatsiooniseadet valides on muuhulgas oluline jälgida, mis on selle soojusvaheti energiatagastuse protsent. Mida suurem on soojusvaheti efektiivsus, seda suuremat energiasäästu on võimalik saavutada, kuna kütte- ja jahutuskulud on madalamad. Zehnderi soojusvahetid tagastavad kuni 95% soojusest, mis võimaldab säästa kuni 50% energiakuludelt.
Rahalisest säästust vähem oluline pole mugavustunne. Mida suurem on soojustagastus, seda soojem õhk jõuab tagasi ruumidesse. 90%-95% soojustagastuse puhul on sissepuhkeõhk ruumi temperatuurist vaid paar kraadi madalam. Puuduvad külma õhu voolud, mis vähemefektiivse soojustagastusega ventilatsiooniseadmete puhul on tavapärane.